reede, 22. mai 2009

PÕHIKOOLIDE MITMEVÕISTLUS

16. mail toimusid Kuressare Põhikooli staadionil Saare maakonna põhikoolide kergejõustiku viievõistluse meistrivõistlused 2009. See tore võistlus, mille korraldajaks on Kihelkonna kooli endine kehalise kasvatuse õpetaja Mati Mäetalu, on üks oodatumaid kevadisi kergejõustiku võistlusi maakonna põhikoolide õpilastele. Võistlusaladeks on 60 m jooks, kaugushüpe, pallivise, kuulitõuge ja 600m (tüdrukud) või 800m (poisid) jooks, mille eest jagatakse punkte vastavalt mitmevõistluse punktitabelile.
Poiste arvestuses tuli mitmevõistluse võitjaks Kihelkonna Kooli 9. klassi õpilane MAGNUS KOLK uue kooli rekordiga 467 punkti. Magnuse üksikalade tulemused: 60m - 7,5; kuul - 12,42; kaugus - 5,84; pall - 86,75; 800m - 2.28,1
Ilusa tulemuse tegi ka MARTIN VAHER, saades väärtusliku 5. koha 366 punktiga.
Veel osalesid võistlusel meie 7. klassi õpilased Marek Udeküll, Grete Reinsoo ja Liis Luup. Kahjuks ei leidnud võimalust ja tahtmist osaleda meie vanemad tüdrukud, mistõttu jäid paljud vajalikud punktid saamata. Kiitus seitsmendikele!
Koolide arvestuses saavutas meie poiste võistkond esikoha ning üldarvestuses tuli Kihelkonna Kool kolmandale kohale. Esimeseks tuli Salme Põhikool, teiseks Valjala Põhikool.

Keskel mitmevõistluse individuaalne võitja Magnus Kolk, vasakul Martin Vaher (5. koht), paremal Marek Udeküll